poniedziałek, 30 marca 2020

Lekcja historii w klasie Klasa I mbrP i IwbrP (30 marca)

Temat: Rzeczpospolita w czasach saskich.

Chciałbym abyście w ramach lekcji obejrzeli na Youtubie film, który jest multimedialną lekcją historii.
Link:    Lekcja o czasach saskich.

Oglądając film udzielcie odpowiedzi w zeszycie na następujące pytania:

1. Wymień imiona i nazwiska dwóch władców z dynastii saskiej, panujących w Polsce w XVIII w. Podaj lata panowania w Polsce.
2. Dlaczego traktat trzech czarnych orłów oznaczał podporządkowanie Rzeczypospolitej państwom sąsiednim?
3. Wymień 3 przykłady osłabiania siły państwa polskiego przez polską szlachtę i magnaterię.

Jeżeli będziecie mieli problem z odtworzeniem filmu na Youtubie, możecie skorzystać z podręcznika, s. 99-102.

Tym razem nie przesyłacie do mnie prac, tylko wpisujecie do zeszytu przedmiotowego (sprawdzę prace po powrocie do nauki w szkole).
Pozdrawiam
'Kami Sztelmach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lekcja historii w klasie 2TI(środa, 3.06).

Temat: Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku (lekcja prowadzona w aplikacji Teams). Celem lekcji jest zapoznanie ze zmianami politycz...