poniedziałek, 1 czerwca 2020

Lekcja historii w klasie ITZ(poniedziałek, 1.06).

Temat: Los polskich Żydów w czasie II wojny światowej.

Celem dzisiejszej lekcji jest przybliżenie Wam losu żydowskiej społeczności w Warszawie w 1943 roku. Można powiedzieć wiele słów o walce Żydów o pamięć, którą chcieli wymazać naziści, planujący w ramach Holokaustu likwidację gett żydowskim, w tym getta w Warszawie.

Dlatego też moja dzisiejsza propozycja to propozycja filmu przygotowanego przez Muzeum POLIN w Warszawie pt.: Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943.

 Film trwa niespełna 30 minut i pokazuje życie codzienne w getcie oraz przybliżam nam wspomnienia osób, którym udało się przeżyć.

Z lekcją nie jest związana żadna praca domowa. Wystarczy że obejrzycie film.

Pozdrawiam
Kamil Sztelmach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lekcja historii w klasie 2TI(środa, 3.06).

Temat: Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku (lekcja prowadzona w aplikacji Teams). Celem lekcji jest zapoznanie ze zmianami politycz...