poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Lekcja historii w klasie 2TI - (poniedziałek 6.04)

Temat lekcji: Mała stabilizacja.

Dzisiejsza lekcja historii jest poświęcona rządom Władysława Gomułki w Polsce (1956-1970).
Był to szczególny okres, kiedy Polacy po okresie stalinizmu wiązali z nowym I sekretarzem PZPR wielkie nadzieje, na polityczną odwilż i poprawę warunków życia w Polsce.

Przeczytajcie krótki materiał zamieszczony pod poniższym linkiem

Notatka o rządach Gomułki w Polsce.

a następnie udzielcie odpowiedzi w zeszycie przedmiotowym na cztery pytania:
Pytanie 1.Które dziedziny polskiej gospodarki unowocześniono za rządów Gomułki?
Pytanie 2.Dlaczego w latach 60-tych doszło do zaostrzenia walki władzy państwowej z Kościołem?
Pytanie 3.Wymień dwie przyczyny i dwa skutki wydarzeń marca 1968r.?
Pytanie 4. Jakie wydarzenie z 1970 roku doprowadziło do odsunięcia Władysława Gomułki z funkcji I sekretarza PZPR?


Zdjęcie (lub skan) odpowiedzi zapisanych w zeszycie wyślijcie na moją pocztę: kamilsztelmach@interia.pl
Za pracę otrzymacie oceny.
Na kolejnej lekcji spotykamy się za dwa tygodnie (ale czy to będzie już w szkole, tego jeszcze nie wiemy).
Pozdrawiam
Kamil Sztelmach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lekcja historii w klasie 2TI(środa, 3.06).

Temat: Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku (lekcja prowadzona w aplikacji Teams). Celem lekcji jest zapoznanie ze zmianami politycz...